Zapraszamy na XV. Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej!

Zapraszamy na XV. Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej!

Zbliża się wyjątkowe wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ekonomią społeczną. XV. Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej odbędą się już za miesiąc, 16 listopada 2023 roku, w siedzibie Związku Lustracyjnego Spółdzielni w Warszawie, przy ulicy Żurawia 47.

Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie debata podsumowująca rok funkcjonowania Ustawy o ekonomii społecznej. Chcemy wspólnie z Wami zastanowić się, jak nowe prawo wpłynęło na sektor ekonomii społecznej oraz na jego otoczenie instytucjonalne, takie jak samorządy i urzędy wojewódzkie.

Podczas tej interesującej dyskusji postaramy się znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania:

1. Czy Ustawa o ekonomii społecznej pomaga w rozwoju sektora?
2. Na ile wspiera osoby wykluczone społecznie?
3. Czy jest atrakcyjna dla przedsiębiorców społecznych?

Na XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej wezmą udział przedsiębiorcy społeczni oraz samorządowcy z różnych regionów Polski. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, jak funkcjonuje ekonomia społeczna i jakie relacje łączą ją z samorządem, a także jakie wyzwania i sukcesy przeżywają firmy społeczne.

Naszą debatę podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej z nich wystąpią osoby związane z codzienną działalnością sektora ekonomii społecznej, takie jak przedsiębiorstwa społeczne oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. W drugiej części usłyszymy głos samorządowców, którzy są ważnymi partnerami podmiotów ekonomii społecznej.

Nie zabraknie również znakomitych prelegentów, którzy wzbogacą naszą debatę swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród potwierdzonych uczestników znajdują się m.in.:

– Cezary Miżejewski (Ogólnopolskie Zrzeszenie Rewizyjne Spółdzielni Socjalnych)
– Przemysław Piechocki (Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych)
– Jolanta Gierduszewska (Gospoda Jaskółeczka sp. z o.o.)
– Wioletta Wilimska (Dyrektorka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie)
– Marta Makuch (Wiceprezydentka Słupska)
– Tomasz Zając (Wójt Gminy Hrubieszów)

Debatę poprowadzą Karolina Cyran-Juraszek (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego) i Tomasz Schimanek (Akademia Rozwoju Filantropii).

Prowadzenie Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej honoruje Joanna Wardzińska, Przewodnicząca Stałej Konferencji Ekonomii Społecznej.

To niepowtarzalna okazja, aby poznać aktualne wydarzenia i trendy w ekonomii społecznej oraz mieć wpływ na jej rozwój. Dlatego zachęcamy do zapisów, które można dokonać poprzez stronę internetową [tutaj] 

Miejsca są ograniczone, więc nie zwlekajcie z decyzją!

Data i miejsce spotkania:
– Miejsce: Związek Lustracyjny Spółdzielni, ul. Żurawia 47, Warszawa
– Data: 16 listopada 2023 roku
– Godzina: 11:30 – 15:30

Do zobaczenia na XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej, gdzie razem poszukamy odpowiedzi na istotne pytania dotyczące przyszłości ekonomii społecznej w Polsce!

KOMENTUJ: