Projekt bez tytułu (59)

To wyjątkowy portal informacyjno – edukacyjny, łączący temat ekonomii z działalnością społeczną.  Piszemy o ludziach, inicjatywach, organizacjach i firmach, które w prowadzeniu biznesu społecznego widzą sposób na życie. Udowadniamy, że cele prospołeczne i chęć zysku wcale nie muszą się wykluczać. Na naszych łamach promujemy innowacje społeczne na rzecz ochrony środowiska naturalnego, i nowoczesne interpretacje działań na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Wierzymy, że każda gałąź biznesu może zmienić świat na lepszy, jeśli przestaniemy myśleć tylko o sobie, a zaczniemy dbać także o innych.

Od 2005 roku jesteśmy rzetelnym źródłem informacji o przedsiębiorczości społecznej w kraju i na świecie. Od początku promujemy odpowiedzialność konsumencką, ekologiczne myślenie oraz odpowiedzialne postawy obywatelskie. Działamy na pograniczu sektorów prywatnego i organizacji pozarządowych. Promujemy działania nastawione na rozwiązywanie problemów społecznych, z którymi samodzielnie nie dają sobie rady ani sektory gospodarki rynkowej, ani instytucje administracji publicznej.  

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia Fundacji Inicjatyw Ekonomiczno – Społecznych FISE (tu link do FISE). Julia Koczanowicz – Chondzyńska, nasza redaktorka naczelna, oraz prezeska FISE, rozpościera nad nami parasol opieki, czuwając, aby publikowane treści były zgodne z najnowszą wiedzą i dobrą praktyką sektora ekonomii społecznej. 

Agata Jankowska, redaktorka prowadząca związana z opiniotwórczymi mediami drukowanymi, dba o to, żeby artykuły i wywiady były atrakcyjne nie tylko dla czytelników związanych z trzecim sektorem.

Piszą dla nas dziennikarki i dziennikarze społeczni, prawnicy, ekonomiści, mentorzy, znawcy rynku i sektora ekonomii społecznej. Zapraszamy do współpracy tych, którzy świat biznesu rozumieją tak, jak my.

Jeśli chcesz razem z nami promować pracę z sensem, szukasz informacji jak rozwijać przedsiębiorstwa społeczne lub pragniesz znaleźć nową drogę odpowiedzialnej konsumpcji – jesteś w najlepszym miejscu w Internecie. 

 

Więcej o nas znajdziesz na

Jeśli masz pomysł na artykuł, chcesz rozpocząć z nami współpracę lub po prostu chcesz podzielić się z nami ciekawą historią – napisz na adres: agata.jankowska@fise.org.pl

Tu znajdziesz wniosek o objęcie patronatu medialnego nad twoim wydarzeniem Wniosek o patronat medialny serwisu Ekonomiaspoleczna.pl

FUNDACJA INICJATYW SPOŁECZNO-EKONOMICZNYCH